Forum OSKKO - wątek

TEMAT: klasyfikacja końcowa w arkuszu ocen
strony: [ 1 ][ 2 ]
BożenaB02-06-2005 19:37:31   [#01]

W rozp o klasyfikacji jest:

§ 20.

1. Uczeń kończy szkołę podstawową, gimnazjum, szkołę ponadgimnazjalną lub dotychczasową szkołę ponadpodstawową:

1) jeżeli w wyniku klasyfikacji końcowej, na którą składają się roczne (semestralne) oceny klasyfikacyjne z obowiązkowych zajęć edukacyjnych uzyskane w klasie programowo najwyższej (semestrze programowo najwyższym) oraz roczne (semestralne) oceny klasyfikacyjne z obowiązkowych zajęć edukacyjnych, których realizacja zakończyła się w klasach programowo niższych (semestrach programowo niższych) w szkole danego typu, z uwzględnieniem § 18 ust. 6, uzyskał oceny klasyfikacyjne wyższe od oceny niedostatecznej, z zastrzeżeniem ust. 3 i 4;

2) w przypadku szkoły podstawowej i gimnazjum - jeżeli ponadto przystąpił odpowiednio do sprawdzianu lub egzaminu, o których mowa w § 30, z zastrzeżeniem ust. 3 oraz § 35 i 46 ust. 3.

 

 

w rozp o świadectwach i arkuszach ocen:

§ 7.

1. W świadectwach ukończenia szkoły, w części dotyczącej wyników klasyfikacji końcowej, wpisuje się obowiązkowe zajęcia edukacyjne i oceny roczne uzyskane z tych zajęć w klasie programowo najwyższej, a w szkołach policealnych dla młodzieży oraz w szkołach dla dorosłych - oceny semestralne uzyskane w semestrze programowo najwyższym, oraz te obowiązkowe zajęcia edukacyjne i uzyskane z nich oceny roczne (semestralne), których realizacja, zgodnie ze szkolnym planem nauczania, zakończyła się w klasach programowo niższych (semestrach programowo niższych), z zastrzeżeniem ust. 2.

Zał 1 do rozp o świadectwach:

10. W części dotyczącej szczególnych osiągnięć ucznia odnotowuje się w szczególności:

1) udział w konkursach i turniejach wiedzy organizowanych przez kuratora oświaty - co najmniej na szczeblu wojewódzkim;

2) osiągnięcia artystyczne i sportowe uczniów szkoły podstawowej - co najmniej na szczeblu gminnym, a w przypadku uczniów gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalnej - co najmniej na szczeblu powiatowym;

3) osiągnięcia w aktywności na rzecz innych ludzi, zwłaszcza w formie wolontariatu, lub środowiska szkolnego

14. W arkuszach ocen po wpisaniu wyników klasyfikacji rocznej (semestralnej) uzyskanych w klasie programowo najwyższej (semestrze programowo najwyższym) szkoły danego typu należy w kolejnej kolumnie wpisać wyniki klasyfikacji końcowej, z uwzględnieniem § 7 rozporządzenia.

 

No i nie mam pojęcia, co dokładnie ma być wpisane w kolumnie dot klasyfikacji końcowej :-(

A) Czy przepisać wszystko, co jest w klasyfikacji rocznej z dodaniem tych przedmiotów obowiązkowych, które zakończyły się w klasie niższej?

B) Czy wpisać tylko wyniki z przedmiotów obowiązkowych (tak mi wychodzi z powyższych fragmentow rozp - rozp o oceniaiu); to co z dodatkowymi? Miejsce na świadectwie dla nich jest ...

C) Czy dane o frekwencji też, czy nie?

D) Szczególne osiągnięcia w trzeciej klasie wpiszę w rubrykę klasyf rocznej, a w końcowej co: NIC, czy też np osiągnięcia z wszystkich klas, czy tylko 2-3 najważniejsze z wszystkich klas, czy powtórzyć te z 3 klasy? Coś chyba wpisać trzeba, bo świadectwo pisze się na podst arkusza; musi być zgodność zapisów w tych dokumentach.

 

A w rubryce z klasyfikacją roczną po 3 klasie w p 32 wpiszę  co? Z tego, co tam jest do wyboru wynika, że wpisać trzeba "ukończył szkołę".

No, a w rubryce z klasyfikacją końcową - co? Wychodzi, że ponownie trzeba wpisać: ukończył szkołę.

 

Może macie jakieś pomysły? Albo, proszę, pokażcie mi, w których miejscach nie potrafię czytać ze zrozumieniem :-(

Magela02-06-2005 20:05:31   [#02]

my w kolumnie wyniki klasyfikacji końcowej wpisujemy wszystko, co jest w klasyfikacji rocznej z dodaniem tych przedmiotów obowiązkowych, które zakończyły się w klasie niższej;

wcześniej tworzyliśmy taką kolumnę w arkuszach szkoły zaocznej i tam było to ułatwieniem zwłaszcza dla tych co sie przenosili - z góry było wiadomo czy przedmiot się zakończył (wszystkie oceny z przedmiotów które się kończyły w poszczególnych semestrach wpisywaliśmy po zakończeniu semestru do kolumny opisanej jako ocena końcowa)

Leszek02-06-2005 20:07:15   [#03]

z punktu widzenia użyteczności tego zapisu myślę, że tak jak wyżej napisała Magela (mimo, że przepis skrzeczy inaczej)...

pozdrawiam

BożenaB02-06-2005 21:31:18   [#04]

:-)))

Bardzo Wam dziekuję za radę :-)))
Krzysztof Pom07-06-2005 21:50:41   [#05]

No tak, ale wszędzie mowa o obowiązkowych zajęciach edukacyjnych. A jeśli u mnie w szkole jest j.niemiecki jako dodatkowy-wszyscy nań uczwszczają choc ocena nie ma wpływu na promowanie - to mam go umieszczać w arkuszu i na świadectwie czy nie???!!!!

rzewa07-06-2005 21:51:51   [#06]
TAK!
kuba08-06-2005 00:11:14   [#07]
mnie KO poinformowało, że tylko wtedy, jeżeli ilość godzin przeznaczona na dodatkowy język obcy wynosi tyle w danym etapie edukacyjnym, ile przewidziano w ramowym planie nauczania na nauczanie j.obcego. Musi być możliwość realizacji podstawy programowej.
Ewa z Szydłowca08-06-2005 11:18:03   [#08]
U mnie język niemeicki jest nadobowiazkowy, bo nie mogę spełnić ilości godzin przwidzianych w ramówce dla języka obcego, nie będzie go więc na świadectwach. Umieszczenie go jako dodatkowego przedmiotu nie zatwierdzi KO przy nie spełnianiu w/w ramówki.
rzewa08-06-2005 12:10:11   [#09]

czyli nie masz dodatkowego języka

masz jedynie "koło zainteresowań" - a tych na swiadectwie się nie umieszcza.
agda08-06-2005 14:20:12   [#10]
 Jeszcze o wpisach przedmiotu dodatkowego. Co z językiem angielskim w klasach I-III?U nas jest to tylko 1 godz. tygodniowo,ale wpisana w plan lekcji klas. Na świadectwie jest miejsce na zaj. dodatkowe.Czy pisać tam ocenę opisową z j. angielskiego, czy tylko nazwę przedmiotu? proszę o pomoc.
BożenaB08-06-2005 15:09:05   [#11]

Wpis osiągnięć...

osiągnięcie nr 1 - kl 1 (artystyczne)

osiągnięcie nr 2 - kl 2 (sportowe)

osiągnięcie nr 3 - kl 3 (laureat)

Wpisać wszystkie do klasyf końcowej, tak?

BożenaB08-06-2005 15:36:08   [#12]

Aż się boję zapytać ...

coś zaćmiło naszego wizytatora w ub roku i nie zgodził się na dodanie po 0,5 godz do niektórych przedmiotów (choć rozp pozwala). Żadnych godzin dyrektorskich dodanych do przedmiotów... bo opinia menisu ...

Za to zasugerował utworzenie dodatkowych przedmiotów, związanych treściowo z głównym; na szybko wymyślano nazwy, np. "mapy ... " - jakieś tam... Podobnie dodatkowy przedmiot informatyczny o nazwie... jakiejś tam :-(

 Zgodnie z arkuszem, powinny te durne przedmioty znaleźć się w arkuszu i na świadectwie w przedmiotach dodatkowych...  mamy trzy takie przedmioty dodatkowe o wymiarze 0,5 godz :-(

Co teraz? Wymuszenie na dyrektorze zmiany o jakiej wyżej napisałam było nieprawne, ale się stało :-(.

Najlepiej byłoby zrobić arkusz i świadectwo bez tych przedmiotów. Nie realizowano ich przecież oddzielnie, treści były zintegrowane z przedmiotem głównym. A ten dodatkowy przedmiot informatyczny nazwać informatyką - obowiązkowy przedmiot, a nie dodatkowy.

Czy "przegięcie" prawne sprzed roku można naprawić "przegięciem" teraz? Czy raczej do końca pić nawarzone piwo?

Bogusław Bek08-06-2005 15:48:19   [#13]

jeszcze o wpisach w arkuszu...

Bożena napisała:

"A w rubryce z klasyfikacją roczną po 3 klasie w p 32 wpiszę  co? Z tego, co tam jest do wyboru wynika, że wpisać trzeba "ukończył szkołę".

No, a w rubryce z klasyfikacją końcową - co? Wychodzi, że ponownie trzeba wpisać: ukończył szkołę."

Sadzę, że w kolumnie klasyfikacji rocznej w wierszu 32 w klasach III można by wstawic kreskę a formułę o ukończeniu szkoły wpisac w kolumnie "Wyniki klasyfikacji końcowej". 

Przy okazji - jaki zapis tam umieścic? Do tej pory wpisywałem;"Uchwałą rady pedagogicznej z dnia 20 czerwca 2004 r. ..............np. ukończył szkołę".

Czy musimy uzupełniac na stronie 6 arkusza w wierszu 34 rubrykę dotyczącą egzaminu? Przy pierwszym egzaminie gimnazjalnym, kiedy wpisywaliśmy wynik na świadectwie, uzupełniałem i tę częśc arkusza. Później chyba nie.
Rozporządzenie z dnia 19 lutego 2002 r. w sprawie sposobu prowadzenia przez publiczne przedszkola, szkoły i placówki      dokumentacji przebiegu nauczania, działalności wychowawczej i opiekuńczej oraz rodzajów tej dokumentacji mówi w par 12.:

 

§ 12. 1. Szkoła prowadzi dla każdego ucznia przez okres jego nauki w danej szkole arkusz ocen ucznia. Wzór arkusza ocen ucznia określają odrębne przepisy.

2. Wpisów w arkuszu ocen ucznia dokonuje się na podstawie danych zawartych w księdze uczniów, dzienniku lekcyjnym, protokołach egzaminów klasyfikacyjnych i poprawkowych, protokołach zebrań rady pedagogicznej i informacji o wyniku sprawdzianu przeprowadzonego w ostatnim roku nauki w szkole podstawowej i egzaminu przeprowadzonego w ostatnim roku nauki w gimnazjum bądź o zwolnieniu odpowiednio ze sprawdzianu lub egzaminu przez dyrektora okręgowej komisji egzaminacyjnej. Nauczyciel wypełniający arkusz ocen ucznia potwierdza podpisem zgodność wpisów z dokumentami, na podstawie których ich dokonano.

3. W klasach I-III szkoły podstawowej opisowe oceny końcoworoczne i oceny zachowania sporządzone komputerowo i podpisane przez wychowawcę klasy można załączyć do arkusza ocen ucznia, co jest równoznaczne z wpisem w arkuszu ocen.

4. Podstawą wpisu o klasyfikowaniu, promowaniu lub ukończeniu przez ucznia szkoły jest uchwała rady pedagogicznej, której datę wpisuje się do arkusza ocen ucznia.

5. Oceny z zajęć edukacyjnych, ocenę zachowania, klasę i miesiąc urodzenia ucznia wypełnia się słowami w pełnym brzmieniu. W rubryce, która nie jest wypełniana, wpisuje się poziomą kreskę, a w przypadku gdy kilka kolejnych rubryk nie jest wypełnianych, można je przekreślić ukośną kreską, przy czym w pierwszej i ostatniej wolnej rubryce wpisuje się poziome kreski. W przypadku zwolnienia ucznia z zajęć edukacyjnych, wpisuje się "zwolniony/a".

6. W arkuszu ocen ucznia zamieszcza się adnotację o wydaniu świadectwa ukończenia szkoły, świadectwa dojrzałości i jego odpisu, duplikatu świadectwa, o udzieleniu zezwolenia na indywidualny program lub tok nauki oraz sporządzeniu odpisu arkusza ocen ucznia.

7. W arkuszu ocen ucznia wpisuje się datę i przyczynę opuszczenia szkoły przez ucznia.

(Czy ukończenie szkoły to "opuszczenie" szkoły i czy tę informację należy wpisac na pierwszej stronie arkusza?)

8. W przypadku przejścia ucznia do innej szkoły, przesyła się do tej szkoły odpis arkusza ocen ucznia.

9. Wpisów do arkusza ocen ucznia można dokonywać pismem komputerowym, maszynowym lub ręcznym."

W starych arkuszach na pierszej stronie widnieje "Informacja o indywidualnym nauczaniu". Czy uzupełniacie to miejsce informacją o czasowym, kilkutygodniowym  nauczaniu indywidualnym?

Jakim kolorem skreślacie starą skale ocen na arkuszu? Czy jest to błąd i oczywista pomyłka? Jaka ma byc przy tym pieczątka?

(§ 22. Sprostowania błędu i oczywistej pomyłki w dokumentacji przebiegu nauczania, działalności wychowawczej i opiekuńczej dokonuje się przez skreślenie kolorem czerwonym nieprawidłowego zapisu i czytelne wpisanie nad skreślonymi wyrazami właściwych danych oraz złożenie czytelnego podpisu przez dyrektora przedszkola, szkoły lub placówki albo osobę upoważnioną przez dyrektora do dokonania sprostowania. )

BożenaB08-06-2005 19:54:40   [#14]

wyniki egzaminu

Nie wiem, ale w nowym wzorze arkusza ocen dalej jest rubryka o wynikach egzaminu po gimnazjum. To chyba znaczy, że trzeba wyniki wpisać.
Treść z lewej strony zmieniła się nieco: jest egz po gimn zamiast egz OKE, czyli ktoś w menisie pracował nad tym i nie usunął tej rubryki.
BożenaB08-06-2005 20:59:42   [#15]

O skali ocen:

 z rozp:

5. W skali ocen umieszczonej w arkuszach ocen, o których mowa w ust. 1, należy przekreślić dotychczasowe oceny zachowania i wpisać oceny zachowania zgodnie ze skalą ocen określoną w przepisach w sprawie warunków i sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy oraz przeprowadzania sprawdzianów i egzaminów w szkołach publicznych. Obok należy umieścić adnotację "Skala ocen obowiązuje od dnia 13 września 2004 r.", datę oraz pieczęć i podpis dyrektora szkoły.

nie wynika, że ma być nad i że czerwonym. Ja będę mieć czarnym, bo puszczę przez drukarkę i nową skalę umieściłam obok... ale nie wiem czemu, może ze względów estetycznych ;-) Jeszcze nie drukowałam, to mogę zmienić ;-)

rzewa08-06-2005 22:44:44   [#16]

pisaliśmy już o tym

może być dowolnym kolorem, z wyjątkiem czerwonego właśnie :-)

Bo czerwonym poprawia się błędne wpisy, a tego nie można tak zaklasyfikować...

kobra10-06-2005 00:14:58   [#17]

klasyfikacja końcowa w arkuszu ocen

Witam wszystkich.

Chciałem zapytać w związku z właściwym wypełnianiem arkuszy ocen.

Czy nie spotkaliście się z praktyką używania pieczątki z odpowiednio (zgodnie z istniejącymi przepisami) zredagowanym tekstem, która może znacznie ułatwić mozolne wpisywanie określonych formułek do rubryk w wierszach 32 i 34 arkusza ocen?

Bardzo proszę o wasze w tej sprawie opinie.

krystyna10-06-2005 00:43:38   [#18]
jeszcze w maju zamówilam, a wychowawcy opieczętowali  + pieczątka i podpis dyrektora = ułatwienie i estetyka.
Gaba10-06-2005 06:46:36   [#19]

Ewo, ja się nie zgadzam, że poprawka wzoru arkusza czyli menisowa zmiana skali z zachowania ma byc na czarno. Wszelkie poprawki, także wynikłe ze zmiany konstrukcji druku robię na czerwono.

Nasza pieczątka czerwona, zgyz ostrzega, że w roku 200/2005 nastąpiła zmiana skali. Za tę decyzję bede odpowiadac sama, choć mi teczki Maciarewicz wyciagnął i choćbym była świadkiem koronnym...

- na czerwono i koniec.

;-)

Anna Wojciechowska12-06-2005 13:41:06   [#20]
Krystyno, co wpisałaś na pieczątce? , jesli pozwolisz skorzystam z pomysłu i ułatwię pracę - pozdrawiam.
BożenaB12-06-2005 14:06:14   [#21]
W rozp jest: 

5. W skali ocen umieszczonej w arkuszach ocen, o których mowa w ust. 1, należy przekreślić dotychczasowe oceny zachowania i wpisać oceny zachowania zgodnie ze skalą ocen określoną w przepisach w sprawie warunków i sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy oraz przeprowadzania sprawdzianów i egzaminów w szkołach publicznych. Obok należy umieścić adnotację "Skala ocen obowiązuje od dnia 13 września 2004 r.", datę oraz pieczęć i podpis dyrektora szkoły

Pewnie musi być kreska ;-)

Nowa skala ocen i ta formułka, od kiedy obowiązują ... może jeszcze data?

Jolanta Szuchta12-06-2005 17:21:09   [#22]

Ja wpisuję datę RP

klasyfikacyjnej czyli 20 czerwca 2005.
hania12-06-2005 19:45:21   [#23]

u nas wpisywaliśmy datę wejścia w życie cytowanego rozp, czyli 14 marca 2005

pod formułką, obok data pięczęć i podpis dyr

BożenaB13-06-2005 15:35:35   [#24]

Tracę rozum :-(

§ 20.

1. Uczeń kończy szkołę podstawową, gimnazjum, szkołę ponadgimnazjalną lub dotychczasową szkołę ponadpodstawową:

1) jeżeli w wyniku klasyfikacji końcowej, na którą składają się roczne (semestralne) oceny klasyfikacyjne z obowiązkowych zajęć edukacyjnych uzyskane w klasie programowo najwyższej (semestrze programowo najwyższym) oraz roczne (semestralne) oceny klasyfikacyjne z obowiązkowych zajęć edukacyjnych, których realizacja zakończyła się w klasach programowo niższych (semestrach programowo niższych) w szkole danego typu, z uwzględnieniem § 18 ust. 6, uzyskał oceny klasyfikacyjne wyższe od oceny niedostatecznej, z zastrzeżeniem ust. 3 i 4;

2) w przypadku szkoły podstawowej i gimnazjum - jeżeli ponadto przystąpił odpowiednio do sprawdzianu lub egzaminu, o których mowa w § 30, z zastrzeżeniem ust. 3 oraz § 35 i 46 ust. 3.

 

Wydawało mi się, że już rozumiem, ale...

Jak uczeń kl 3 w wyniku klasyfikacji rocznej otrzyma np 3x ndst i powatarza klasę, to też podlega klasyfikacji końcowej?

I za rok, jak otrzyma wszystkie pozytywne, to po raz drugi ma klsyfikację końcową?

A może klsyfikację końcową robi się (co nie wynika z rozp. ale tak mnie naszło własnie) dla uczniów, którzy w wyniku klasyfikacji rocznej po kl3 uzyskali pozytywne oceny i wtedy klasyfikacja końcowa służy ustaleniu, co ma się znaleźć na świadectwie ukończenia szkoły (np coś z ub lat trzeba dodać)... 

Dla powtarzających kl 3 wystarczyłaby klasyfikacja roczna ... po co im końcowa, jak nie kończą?

Tadek13-06-2005 16:18:03   [#25]

a może tak

(§ 22. Sprostowania błędu i oczywistej pomyłki w dokumentacji przebiegu nauczania, działalności wychowawczej i opiekuńczej dokonuje się przez skreślenie kolorem czerwonym nieprawidłowego zapisu i czytelne wpisanie nad skreślonymi wyrazami właściwych danych oraz złożenie czytelnego podpisu przez dyrektora przedszkola, szkoły lub placówki albo osobę upoważnioną przez dyrektora do dokonania sprostowania. )

 

Czy to nam nie wyjaśnia jakich używac kolorów przy poprawie ocen w arkuszu ocen

Maryna13-06-2005 16:44:58   [#26]

do BozenyB.

Też tak uważam, jak Ty. Uczeń nie kończy szkoly, nie dostaje świadectwa ukończenia szkoly, nie dokunujemy klasyfikacji koncowej dla niego.
Anna Wojciechowska13-06-2005 16:48:07   [#27]

arkusze kształcenia zintegrowanego

 Miotają mną różne wątpliwości, myślę, że w arkuszach klas I-III SP też zmieniamy skalę ocen w klasach
4-6, proszę o utwierdzenie mnie w tym przekonaniu.

I jeszcze proszę powiedzcie jak sobie radzicie z oceną opisową w

dzienniku lekcyjnym - czy n-le wpisują ręcznie, wklejają, doklejają kartki?

Zdecydowana większość n-li wypełnia świadectawa i arkusze komputerowo. Czy jakaś podstawa prawna to reguluje?

Joanna Berdzik13-06-2005 17:26:39   [#28]

zmianiamy skalę ocen

w arkuszach- nie ma znaczenie jakie to arkusze- czy klas I-III, czy IV-VI

Nauczyciele dołączaja kartki- dokładnie te same jakie wydrukowujemy jako arkusze ocen

Dla wydrukowania swiadectw i arkuszy podstawa jest ewidentna " świadectwa i arkusze wypelniamy pismem komputerowym"- paragraf 8 rozporządzenia

Z dziennikiem jest gorzej- mamy tam slowo " wpisuje się". ja nie wpisuję tylko jak napisalam wyżej- dołączam kartki- problem przestanie istnieć w przyszlym roku, gdy zrobimy sobie własny dziennik NZ.

.....

tadek- jest oczywiste, ze sprostowania błędów i pomylek dokonujemy kolorem czerwonym.
Zmana skali nie mieści się w tej specyfikacj, i tak więc wlasnie dlatego NIE UŻYWAMY czerwonego koloru ( #16)

Anna Wojciechowska13-06-2005 17:53:29   [#29]

dziennik

Jak to miło, zawsze mozna liczyć na pomoc i błyskawiczną odpowiedź i od razu mimo 13 tego lżej na duszy.. Dzięki!!!!

A o jakim dzienniku Asiu mówisz?

rzewa13-06-2005 18:02:00   [#30]

Aniu,

o własnym dzienniku - opracowanym na własny użytek i dopuszczonym do użycia zarządzeniem dyrektora szkoły.

Można tak, gdyz rozporządzenie mówi jedynie o tym, że dziennik musi byc i podaje to co w dzienniku znależć się musi (oczywiście może byc jeszcze wiele innych rzeczy), natomiast nie podaje obowiązującego wzoru, jak w przypadku arkuszy czy świadectw.

cynamonowa13-06-2005 22:02:11   [#31]

 Jeszcze ja poproszę o utwierdzenie mojego myślenia. Mam przed sobą " stary" arkusz ucznia, który za moment skończy sp. Oceny roczne z klasy 4 i 5 zapisane sa na stronie nr 6. czy oceny roczne z klasy 6 piszę na nastepnej stronie, czyli nr 7 czy też w ostatniej rubryce arkusza ( strona nr 8). Jak czytam w rozp. o dokumentowaniu przebiegu nauczania - luty 2002 - wpisuję też wynik (liczbę punktów) sprawdzianu zewnętrznego.A juz myslałam, ze nie trzeba.

I jeszcze - co robicie z wolnymi, niewykorzystanymi kolumnami przeznaczonymi na wyniki klasyfikacji w arkuszu ?

Bas14-06-2005 09:44:23   [#32]
Ja kazałam wykreslić nastepną kolumnę i wpisać wyniki klasyfikacji końcowej na s.8, tam gdzie jest wynik sprawdzianu. Wydaje mi się to logiczne :-)?
BożenaB14-06-2005 11:45:06   [#33]

A jeśli

 (w gim) powtarza kl 3, a pisał egzamin, to za rok też go musi zdawać?

Bo jak tak, to gdzie wpisać w arkuszu wynik egz , który będzie za rok?

Ten par o klasyfikacji końcowej jest straszny ... :-(

rzewa14-06-2005 11:57:51   [#34]

jak powtarza klasę

to nie podlegał klasyfikacji końcowej -> zatem wyniku egz. nie wpisujemy w arkusz.

W następnym roku znowu będzie pisał egzamin i jak ukończy szkołe, to wpisze się wynik tego egz. w arkusz.

BożenaB14-06-2005 13:36:51   [#35]

rzewa

Zatem uważasz, że klasyfikację końcową ma tylko uczeń, który w kl 3 gim (lub 6 -SP) ma pozytywne w klasyf rocznej? A klasyfikacja końcowa jest po to, żeby ustalić świadectwo ukończenia szkoły?
Też tak mi wyszło - p. #24 i tak bym zrobiła, bo to jest logiczne.
Dziś jednak rozmawiałam z naszym wizytatorem - twierdzi, że wszystkicj uczniów kl3 ująć w klasyfikacji końcowej; powtarzajacy kl 3 - też, bo tak wynika z rozp ... ale to nie za bardzo ma sens.

Czy ktoś dzwonił do menisu z pytaniem o wyjaśnienie?
BożenaB14-06-2005 14:25:26   [#36]

OK; jestem po ponownej rozmowie z wizytatorem. Konsultował i zmienia:

Klasyfikacja końcowa tylko dla tych, którzy pozytywnie zakończyli 3 kl i przyst do egz OKE.

Jak uczeń powtarza klasę 3 to za rok też musi przystąpić do egz gim (to inf z naszego OKE); teraz nie pisze mu się w arkusz wyników egz

rzewa14-06-2005 14:35:13   [#37]

:-))

a widzisz :-)
BożenaB14-06-2005 14:59:08   [#38]

:-)

:-))) Jesteś kochana :-)))

A nie mogłaś od razu napisać ;-)) Kilka dni temu, żeby mnie nerwy nie zżerały? ;-)

 Bo np na wątku o uchwałach ... też cię nie było :-((

AnJa14-06-2005 17:47:34   [#39]
A bo Ona (Ewa)taka już jest - nie zagląda, nie podpowiada, chyba, że jej się zechce.

Wredota i już!
Mawo14-06-2005 20:34:03   [#40]
Powtarzam pytanie BożenyB:
Szczególne osiągnięcia w trzeciej klasie wpiszę w rubrykę klasyf rocznej, a w końcowej co: NIC, czy też np osiągnięcia z wszystkich klas, czy tylko 2-3 najważniejsze z wszystkich klas, czy powtórzyć te z 3 klasy?

Szczególne osiągnięcia ucznia w klasyf. końcowej i świadectwach ukończenia szkoły wpisujecie tylko z klasy VI i III czy wszystkie (jeżeli nie trzeba dokonywać wyboru)?
Wydaje mi się, że wszystkie w kolejności podanej w rozporządzeniu: tzn. najpierw konkursy organizowane przez kuratora itd.
BożenaB14-06-2005 20:48:44   [#41]

No, nie wiem ...

Nie wiem, czy wszystkie... Na świadectwie są tylko 3 linijki. To ile max można zmieścić?

Przy rekrutacji u nas punktują:
za laureata konkursu przedmiotowego po 10 ptów i max 20 ptów, czyli dwa wpisy;
za inne konkursy: za 1 miejsce 4 pty i max 8 ptów, czyli znowu 2 wpisy.

Wychodzi, że max 4 wpisy, o ile zmieszczą się w 3 linijkach na świadectwie... Rozp nic nie mówi o wszystkich wpisach z ub lat... ono - poza przedmiotami obowiązkowymi -nic nie mówi. Trzeba chyba brać "na rozum" ...

Mawo14-06-2005 21:04:50   [#42]
Wszystkie - w odniesieniu do tych uczniów, którzy sukcesów za wiele nie mają - warunek w nawiasie. Do tej pory wpisywaliśmy tylko z klasy VI. Być może w gimnazjach było inaczej. Uznaję, że wprowadzenie klasyfikacji końcowej upoważnia nas do wpisu osiągnięć z klas niższych. Czy tak?
BożenaB14-06-2005 21:10:34   [#43]
Pewnie, że tak. My tam wpiszemy i już :-) Co będziemy dzieciakom żałować :-))
Mawo14-06-2005 21:14:01   [#44]
Dzięki, Bożenko.
MIwonka14-06-2005 22:09:00   [#45]
Chciałabym drukować w arkuszach, jednak moja drukarka nie pobiera podwójnych kartek. Czy moge rozciąć arkusz? Podpowiedzcie jak drukować. Kto pyta nie błądzi. Z góry dziękuję.
rzewa14-06-2005 22:16:38   [#46]

trzeba po prostu

drukować cały arkusz (wypełniona tabelka) na białym papierze i już.

:-)

MIwonka14-06-2005 22:27:55   [#47]

No proszę, jakie proste.

Ale nurtuje mnie to rozcięcie. Można?

rzewa14-06-2005 22:31:27   [#48]

jak dotąd

we wzorze jest określony format strony - A4, natomiast nic nie ma o tym, że strony takie to a takie mają być drukowane razem na papierze o formacie A3 -> zatem można rozciąć...
MIwonka14-06-2005 22:38:37   [#49]

Wielkie, wielkie dzięki.

:-))

rzewa14-06-2005 22:43:37   [#50]

chociaż jest taki sposób

by drukowac na zlożonym arkuszu A3 -> przydal się mojej koleżance gdy drukowała parę lat temu świadectwa maturalne (tam nie można rozciąć :-). Mianowicie należy delikatnie w dwu miejscach skleić kartki "gęsia skórką"...

:-))

strony: [ 1 ][ 2 ]