Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Czy szkoła może zahamować falę mordów "z głupoty"
strony: [ 1 ]
gosia gosiula10-07-2002 23:43:47   [#01]

Pewnie to nie wakacyjnie i ponad siły, ale nie mogę przestać mysleć o ostatnich info dot. przestępczości wśród młodych.

Tak myślę sobie, czy to czasem tez nie nasza sprawa. Może na godz. wych. za dużo jest "spraw klasowych", UE i wydumanych ścieżek, zamiast tematów typu "życie jako wartość" lub "odbudowa sacrum"?

Marzy mi się, żeby ważnym kryterium jakości szkoły były działania jakie się podejmuje na rzecz "życia i innych wartości".

Co szkoła może uczynić, aby przed zadaniem ciosu hamowały nie strach przed karą, ale wyobrażenie bólu zadawanego drugiej osobie lub wstyd przed samym sobą za niegodziwość? Lub chociaż zarys przewidywanych skutków?

Zola11-07-2002 00:49:17   [#02]

przecież nie za takie działania szkoła będzie w rankingu najlepsza (to też ironia)

doceniam dobre szkoły

ale czasami wytworzy sie mit dobrej szkoły i do niej idą najlepsi  a w innych są dobrzy,przeciętni,słabi ,niedostosowani i w takiej szkole doprowadzic uczniów do matury i mieć świadomość,że średnia ocen przyjetych była blisko 3 a matura jest zdana na blisko a często powyżej 4 to jest dopiero sukces

mysle ,że nasza szkoła ma atmosferę,sporo działań nakierowanych na człowieka ,jest tolerancyjna ale to widzimy tylko my,nie jest to wymierne i nikt nie bierze spraw wychowaczych i opiekuńczych pod uwage posumowując prace szkoły

myślę ,że tak naprawde nie da sie tego posumować

ale my lubimy szkołe i sukcesy tez mamy

mamy kiepski markieting

Zola11-07-2002 00:52:12   [#03]
myślę ,że działania szkoły mogą wykształtowac pewne postawy ,ale nic nie da się zrobić bez rodziny

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]