Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Księga arkuszy ocen
strony: [ 1 ]
HenrykB10-07-2002 12:13:04   [#01]

Moi drodzy.
Nowe rozporządzenie o prowadzeniu dokumentacji szkolnej zmieniło księgę ocen na księgę arkuszy ocen. Cytuję treść zapisu:

§ 13.

1. Szkoła zakłada księgi arkuszy ocen.

2. Księga arkuszy ocen zawiera ułożone w porządku alfabetycznym arkusze ocen uczniów urodzonych w jednym roku, którzy ukończyli lub opuścili szkołę. Na pierwszej stronie księgi zamieszcza się adnotację: "Księga arkuszy ocen uczniów urodzonych w ................... roku" (podać rok urodzenia). Na końcu księgi zamieszcza się adnotację: "Księga zawiera: a) ...................... (podać liczbę) arkuszy ocen uczniów, którzy ukończyli szkołę, b) ...................... (podać liczbę) arkuszy ocen uczniów, którzy z różnych przyczyn opuścili szkołę". Adnotację na końcu księgi opatruje się pieczęcią szkoły oraz pieczątką i podpisem dyrektora szkoły.

Rozporządzenie o wydawaniu świadectw... przewiduje druk nr MEN-II/163/2 "zbiór arkuszy ocen dla szkół wszystkich typów".

Co z nim robić w świetle prawa oświatowego. Może natknęliście się w nowych regulacjach na opis tego druku?

Nie chodzi mi o to, co z nim zrobicie! Róbcie, co chcecie. Chodzi mi o podstawę prawną!!!

Rycho10-07-2002 12:31:25   [#02]

Aleś się napalił

A czy to pierwsza tego typu historia?

Ja nie znalazłem w przepisach do czego ten druk ma służyć. A stosuję go "zgodnie z tradycją" szkolną.

Ja już gdzieś wcześnie zwracałem uwage na ten nowy zapis. Również w kontekście tego, co zrobić z uczniami z innego rocznika, którzy w danym roku kończą szkołe? Bo mgą być i starsi (repetenci) i młodsi (ci, którzy wcześniej rozpoczęli edukację)

Wobec tego mamy zakładać księgę arkuszy ocen dla np 1 ucznia?

Ale to są "kwiatki" nam wszystkim znane - wydać przepis jaki przyjdzie do głowy, a jak coś będzie nie tak, to się poprawi, znowelizuje, etc...

A wcześniej się zapoda wszem i wobec, kto jest temu winienien, że przepis jest do d.... Chyba wszyscy wiecie kto ? ;-)))

pozdrawiam

Rycho

HenrykB10-07-2002 12:31:53   [#03]

Hm...

Sprawdziłem jeszcze raz rozporządzenie o świadectwach. Najnowsze.

Nie widzę w nim druku MEN-II/163/2.

Czyżby ten druk został usunięty z naszej narodowej oświaty?

Marek N10-07-2002 13:17:01   [#04]

Może jest to druk wirtualny?

Czytając rozporządzenia, można odnieść wrażenie, że wydający je żyją w innym świecie.
Rycho10-07-2002 13:34:39   [#05]

Chyba masz rację

w najnowszym rozp. nie ma w wykazie tego druku. Został więc chyba jednak usunięty.

Tak po cichutku. ;-) Oj nieładnie ;-)

Znowu będzie na nas, że nie wiedzieliśmy.

I stosujemy!!

Bezprawnie!!!

Pozdrawiam :-)))

Rycho

HenrykB10-07-2002 14:49:54   [#06]

No i mamy klops

Pytanie brzmi:

Czy można wbrew przepisom dołączyć arkusz zbiorczy do księgi arkuszy ocen?

Wymyślam? Nie mam co robić? Tak, brakuje mi ciągłych problemów i interpretacji prawnych.

Mojej wice też. Zapytała mnie dzisiaj:

Co z uczniem, który jako starszy rocznik (kilkuletnie opóźnienie)dotarł do szkoły już po oprawieniu księgi arkuszy ocen jego rocznika?

Czy przypadkiem nie wiąże się to z potrzebą kilkuletniego odczekania na oprawienie księgi tak na wszelki wypadek?

A może już oprawiliście księgi z tego roku? Jak tam u Was?

HenrykB10-07-2002 15:17:18   [#07]

I jeszcz coś

Nowe rozporządzenie wchodzi w życie 1 września 2002r.

Czyli obecne księgi ocen po staremu?

Leszek10-07-2002 22:14:56   [#08]

Cześć

Do 1.09.2002 po staremu, a potem pokombinujemy.

Pozdrawiam

Leszek

Gaba11-07-2002 07:26:12   [#09]
czyli w tym roku 2002
mamy dwie księgi

- bo do 31 sierpnia dzieciaki po staremu... klasami...
- a dzieciaki od 1.09. rocznikami...'
- nie mówić o tych takich, co do szkoły mają po roku lub dawa (a czasem i trzy później).

No to klopsik w sosie pomidorowym!
Tomasz11-07-2002 07:45:56   [#10]

 

Ksiegę rocznik 86 planuję założyć  po 31 sierpnia i zrobię to zgodnie ze zmianami.

Po nowemu nie trzeba numerować stron tylko podać liczbę arkuszy

Dla repetujących lub innych z tego rocznika założę teczkę.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]