Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Legitymacje szkolne dla uczniow niepełnosprawnych
strony: [ 1 ]
jerzyk10-05-2005 21:08:05   [#01]
1.Jaką legitymację powinna wystawić szkoła ogólnodostępna jeżeli uczęszcza do niej uczeń posiadający orzeczenie o niepełnosprawności wydane przez Powiatowy Zespół do Orzekania o Niepełnosprawności ?
( uczeń uczęszcza do kl. I ogólnodostępnej sp i do szkoły dowożony jest gimbusem; rodzic domaga się legitymacji dla uczniów niepełnosprawnych)
 
2. Podpowiedzcie, czy uczniowie  niepełnosprawni  mają inne zniżki na przejazdy komunikacją publiczną?
Mada10-05-2005 21:14:57   [#02]

może przydatny będzie ten link:

http://www.niepelnosprawni.info/labeo/app/cms/x/5080

ewa bergtraum10-05-2005 21:51:51   [#03]

legitymacje

Dyrek w wątku arkusze ocen wkleił link do rozporządzenia. Nie umiem tego "przekleić", więc zajrzyj. Tam po świadectwach znajdziesz wzór takiej legitymacji
 
Legitymacje szkolne

120. MENiS-II/180/2 - dla uczniów i słuchaczy wszystkich typów szkół, z wyjątkiem uczniów niepełnosprawnych
121. MENiS-II/182/2 - dla uczniów niepełnosprawnych
jerzyk10-05-2005 22:56:32   [#04]
Dzieki za linki, wzory znam :-) .  podpowiedźcie proszę czy dobrze myślę:
 
Po pierwsze: 
 Po lekturze tekstu  pod linkiem wklejonym przez Madę wyszło mi na to 
 że legitymacja "przypisana" jest do ucznia a nie do do szkoły, czyli
 szkoła ogólnodostępna ma prawo wystawiac legitymacje dla uczniow niepełnosprawnych. ( też tak uważacie?)
skoro tak to:
Które orzeczenie o niepełnosprawności tzn wydane przez Powiatowy Zespół do Orzekania o Niepełnosprawności  czy Orzeczenie wydane przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną uprawnia do wydania takiej legitymacji?
 
Po drugie :
tak na zdrowy rozum to skoro są dwa rodzaje legitymacji to i uprawnienia  ich posiadaczy powinny się różnić . Kto mi zatem powie ( gdzie to znaleźć) czym sie różnią uprawnienia uczniów niepełnosprawnych od uprawnień innych uczniów?
Ela11-05-2005 07:43:55   [#05]

oj to jest to

o jerzyk z ust mi wyjąłeś to zapytanie. Zawsze chciałam to wiedzieć i zrozumieć.

Pomóżcie jemu .........no i mnie.;-))))))

Mada11-05-2005 08:17:13   [#06]

a ja tylko mogę się podpisać pod tymi pytaniami:)

Magosia11-05-2005 14:51:59   [#07]

Z pozdrowieniami dla jerzyka i mady

Wklejam wyjaśnienie

Ulgi transportowe

 

Korzystanie z ulgowych przejazdów środkami publicznego transportu zbiorowego reguluje rozporządzenia ministra infrastruktury z dnia 25 października 2002 (Dz.U. Nr 179poz.1495 z póź. zm. tj. Dz.U.2003 Nr 220 poz. 2182 i Dz.U. Nr 277 poz.2752) w sprawie rodzajów dokumentów poświadczających uprawnienia do korzystania z ulgowych przejazdów środkami publicznego transportu zbiorowego.

 

Opowiadając na pytanie nr 2 p. Jerzyka : uczniom posiadającym „zwykłą” legitymacją szkolną przysługuje ulga 37% (przy przejazdach PKP na podstawie biletów jednorazowych) oraz 49% na podstawie imiennych biletów miesięcznych przy przejazdach PKP (ale tylko osobowych i pośpiesznych) oraz przy przejazdach PKS (zwykłej i pośpiesznej).

 

Natomiast uczniom niepełnosprawnym przysługują zniżki, których wysokość jest uzależniona od stopnia niepełnosprawności. (Ich jest znacznie więcej, więc nie będę się rozpisywać- odsyłam do miłej lektury rozporządzenia ;-)  ).  Ważne jest to aby skorzystać z prawa do takiej zniżki, należy mieć przy sobie dokument potwierdzający stopień tej niepełnosprawności.  

 

Tak więc co do pytania nr 1: PPP nie orzeka o stopniu niepełnosprawności, tylko orzeczenie wydane przez Powiatowy bądź Miejski Zespół Orzekający o Niepełnosprawności jest jedynym właściwym dokumentem uprawniającym szkołę do wystawienia legitymacji dla ucznia niepełnosprawnego.

Tak wyjaśnia problem  bardzo Mądra Pani Monika pracująca u nas na stanowisku st.referenta, czyli pani sekretarka.

 :-)))

Magosia12-05-2005 16:55:36   [#08]

Podciągam , bo chyba adresaci nie zauważyli :-)))

A dzisiaj trochę jeszcze dyskutowałyśmy nad tymi legitymacjami.

Czy może ktoś chciałby skomentować to powyższe? Z obdzwonienia kilku szkół wynika,że różnie to jest interpretowane. Co z uczniami, którzy mają nauczanie specjalne w szkole masowej ? Czy im przysługuje taka legitymacja? Na podstawie czego ?

DYREK12-05-2005 19:32:33   [#09]

może się przyda

http://www.fpd.ig.pl/pol/poradnik/ulgi_pkp.html

DYREK12-05-2005 19:37:39   [#10]

I to

http://europoland.republika.pl/orz.htm

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]