Forum OSKKO - wątek

TEMAT: witam praktyków oświatowych
strony: [ 1 ]
emeryt04-07-2002 14:44:33   [#01]
Witam w forum.Długoletnie doświadczenie w zarządzaniu oświatą wcale nie znaczy, ze wiem wszystko.Chętnie skorzystam z doświadczeń innych, gdyż interpretacja przepisów oświatowych jest nieraz ponad siły.Chętnie wymienię doświadczenia z gminnymi szefami oświaty.
Konto zapomniane04-07-2002 15:04:57   [#02]
Chętnie przyłączę się do dyskusji na temat przepisów oświatowych. Przydatna będzie także wymiana doświadczenia
emeryt04-07-2002 15:20:49   [#03]

awans zawodowy po zmianie 30.06.2002

Może na początek zmieniony par 8 pkt 6 Rozporządzenia w sprawie awansu nauczycieli - wynika z treści,że komisja egzaminacyjna na stopień mianowanego nie zbiera się 2 razy lecz 1 raz w celu przeprowadzenia egzaminu a dokumentację weryfikuje organ prowadzący???
beera04-07-2002 15:25:38   [#04]

lub...

w przypadku nauczyciela stażysty- dyrektor :-)

 

Witam Was :-)

 

Nie wiem, czy to dobry czas na dyskusje- wszyscy wakacyjni troche jesteśmy :-) ale mo żna sprobować :-))

W razie "gdyby co" odsylam was do katalogu- tam jest efekt naszych dotychczasowych dyskusji, kłótni i pogwarek :-)

 

Pozdrawiam

Asia

Leszek04-07-2002 16:00:11   [#05]

Cześć

Art. 9b. karty nauczyciela

2. Komisje kwalifikacyjne lub egzaminacyjne, o których mowa w ust. 1, podejmują odpowiednio postępowanie kwalifikacyjne lub egzaminacyjne na wniosek nauczyciela skierowany odpowiednio do dyrektora szkoły lub właściwego organu, o którym mowa w ust. 4 pkt 2-4.

§ 8. rozporządzenia o awansie

5. Postępowanie kwalifikacyjne lub egzaminacyjne rozpoczyna się od analizy formalnej dokumentacji, o której mowa w §7.

6. Jeżeli wniosek oraz dokumentacja, o której mowa w § 7, nie spełniają wymagań formalnych, dyrektor szkoły lub właściwy organ nadający stopień awansu zawodowego wskazuje szczegółowo stwierdzone braki i wyznacza termin ich uzupełnienia.

7. Przewodniczący komisji kwalifikacyjnej albo komisji egzaminacyjnej powiadamia nauczyciela stażystę lub nauczyciela kontraktowego, który złożył wniosek o podjęcie odpowiednio postępowania kwalifikacyjnego lub egzaminacyjnego, o terminie i miejscu przeprowadzania odpowiednio rozmowy kwalifikacyjnej lub egzaminu, co na

jmniej na 14 dni przed datą posiedzenia komisji.

Zwróćcie uwagę, że nie zmieniono zapisów w karcie nauczyciela, w której (jak cytuję powyżej) komisje przeprowadzają postępowanie kwalifikacyjne lub egzaminacyjne.

W rozporządzeniu mówi się o dwóch częściach postępowania: analiza formalna i część merytoryczna (rozmowa, egzamin, jakościowa zawartość dokumentacji) zakończona ocenieniem.

To robi komisja. Natomiast ewentualne wezwanie do uzupełnienia przewodniczący prezentuje organowi, który powołał komisję. Organ podpisuje wezwanie do uzupełnienia, tak jak wydaje decyzję o negatywnej ocenie lub wydaje akt nadania stopnia awansu zawodowego. Taka była (jak rozumiem) istota zmiany tego paragrafu.

A komisja może zebrać się dwa razy (jeżeli komisja rozdzieli analizę formalną od merytorycznej).

Pozdrawiam walczących ze zmianami przepisów.

Leszek

beera04-07-2002 16:12:55   [#06]

Kurcze...

inaczej to jakoś czytalam..

uznalam, że dyrek, bądx organ prowadzący dokonuje analizy formalnej- przyznam, że na sugestię organu wlaśnie taka interpretacje przyjęliśmy, po jakiś dyskusjach.

Hm..

Czyli jeszcze raz do tego trzeba będzie wrocić...pewnie nie raz, a kilka razy :-)

 

dzięki Leszek- budzisz czujność swoimi postami :-))

emeryt05-07-2002 10:19:12   [#07]

dziękuję Leszkowi

Dzięki Leszku za interpretację. A już myślałem,że sam będę musiał weryfikować opasłą dokumentację na mianowanego.
beera05-07-2002 13:50:06   [#08]

?

Nie musiałbys Ty- to miałby robić organ prow.

Swoją droga- dzis z nim rozmawiałam ( z organem) on uważa, ze to on powinien- w związku ze zmianą...

Będzie wojna ;-)

emeryt05-07-2002 14:47:05   [#09]

organ prow

No właśnie - to ja jestem ten organ prow - a mianowicie śrubeczka w tym organie pokręcajaca oświatą.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]