Forum OSKKO - wątek

TEMAT: zastanawiam się
strony: [ 1 ]
Marek Pleśniar03-07-2002 09:59:53   [#01]

nad tym czego nie dopuściłby się nigdy nauczyciel...
czy do katalogu takich zachowań wpisać:

  • wykorzystywanie wizerunków dzieci do celów niepedagogicznych, mających na celu rozgrywki między dorosłymi
  • stwarzanie ryzyka, że dzieci z powyższego punktu mogą te rozgrywki z ich nieświadomym udziałem zaobserwować (np. przeglądając strony WWW)
  • naruszanie dóbr osobistych innych ludzi - dorosłych i niedorosłych poprzez wykorzystywanie podobizn bez ich zgody (sądzę że to narusza prawo), żartowanie z ich nazwisk (to akurat dość niedorosłe byłoby)

co byście dodali? przepraszam, że to takie zasady na "nie"

Renata03-07-2002 10:17:10   [#02]
- naruszanie godności drugiego człowieka

i to dotyczy nie tylko nauczyciela
Konto zapomniane03-07-2002 10:37:24   [#03]

Ja uważąm, że alkoholizm jest karygodny.

Alkoholików powinno się usuwać ze szkoły.

Rycho03-07-2002 12:11:28   [#04]

kiedyś

uważałem, że nauczyciel nie powinien

  • trzepać dziewczynkom kijem sukienek (nawet jak się zabrudzą)
  • gwizdać gwizdkiem do ucha,
  • krzyczeć na  dzieci (uczniów)
  • obrażać dzieci (uczniów) i rodziców
  • i jeszcze parę tego typu zachowań....

których dość ciężko jest "nauczycielowi" udowodnić, jeśli je czyni.

Ale teraz, to już trochę zgłupiałem.

Tak publicznie!!! W stosunku do bogu ducha winnego dziecka !!!

Mam do Ciebie Marku pytanie. Czy aby na pewno chodzi Ci tu o nauczyciela? Mam wątpliwości.....

Chociaż...

Nauczyciel ma uczyć.

No więc dla tego małego niech to będzie nauczka. Jacy mogą być inni ludzie. Nawet w stosunku do kogoś kogo nie znają. Niech wie.!! A co! WielKi nauczyciel go tego nauczy! Skutecznie!

Więc się zastanawiam, czy ten Twój katalog ma rację istnienia? :-(((

Marek Pleśniar03-07-2002 13:05:26   [#05]

też mam wątpliwości:-)

wolałbym byśmy zastanawiali się nad tym co złe, a nie nad tym co zrobić z takim czy innym nauczycielem.  Innymi słowy lepiej zastanowić się nad moralną stroną postepku niż spieszyć z akcesem do funkcji sędziego czy kata;-)
Zachodzi ryzyko podejrzenia, że spieszacy do takich działań znajduje w tym jakąś satysfakcję a to już znowu moralnie podejrzane.

Dlatego obawiam się zajmowania stanowiska typu: "usuwać ze szkoły". Stad juz blisko do "inwigilować" (no bo jak stwierdzić winę?), "zakładać winę", a w końcu "prześladować". Wystrzegajmy się takich postaw - zwłaszcza jako nauczyciele.

Alkoholizm jest dobrym rzeczywiście przykładem do rozpatrzenia tu - bo jest chorobą. Nie nam wnikać w czyjeś choroby. Może alkoholik nie używa alkoholu i się leczy? I jest ok? Znamy się przecież na tym - jako pedagog, wychowawca każdy nauczyciel styka się z takimi przypadkami i pojmuje złozoność problemu.

Natomiast możemy oceniać postępki nauczyciela - czy przychodzi do szkoły pijany, czy w związku z alkoholem czyni źle lub niewłaściwie. Czy się "stoczył". Ale to dotyczy nie tylko alkoholika ale i człowieka, który się upił i nim nie jest. Ponadto równie niewłasciwych czynów dokonują trzeźwi jak najbardziej;-) Na przykład tych, które wymieniono poniżej. Czi ich też usuwać ze szkoły? Jest taki wniosek? :-)

Wracając do rzeczy. Miałem, zaczynając, na mysli postawę nauczyciela również poza szkoła. Czy tu mozemy juz sobie pozwalać na zachowania, za które tak nie lubi naszej grupy zawodowej reszta społeczeństwa:-) Pieniactwo, pretensje o wszystko i do wszystkich. Obrażanie ludzi i naruszanie ich godności publicznie, bez zażenowania. Postawa zamiast godnej - wręcz kontrowersyjna. Brak kultury dyskusji.

Miałem na myśli konieczność zbudowania lepszego naszego wizerunku. Bo tego wymagają czasy - autorytetów. Ze smutkiem stwierdzam, że to dla naszego środowiska trudne do osiagnięcia.

beera03-07-2002 13:05:29   [#06]

Poczytajcie, proszę...

...Tadeusza :-)

 

Bo co wynika z takich zasad na "nie"?

Tyle samo, co jak tu zaobserwowalam- z zasad na "tak "

czyli niewiele :-))

 

Chyba, że chodzi o zabawę z Krzysiem- no ale tu ja odpadam, nie bawi mnie to...

Marek Pleśniar03-07-2002 13:06:22   [#07]

ok

to idę czytać
wybacz belferskie zapędy:-)
Rycho03-07-2002 13:08:43   [#08]

wiem MARKU cego jesce

nie dopuściłby się nauczyciel.

Otóz WielKi nauczyciel nie dopuściłby do siebie myśli,

  • że nie jest WielKi.
  • że może istnieć coś tę WielKość przekraczające
  • że mania WielKości jego dotyczy
  • że itd, itp.....

Jakby mi się Marku cuś jesce przipomniało, to Ci o tym napise.

Na pewno.

Bo to ciekawe rzecy som ;-)))

Rycho03-07-2002 13:16:04   [#09]

Tadeusz

mądry człowiek jest.

Marek Pleśniar03-07-2002 13:17:21   [#10]

:-)

owszem
Rycho03-07-2002 13:20:25   [#11]

:-)))

 I niech tak zostanie
Konto zapomniane03-07-2002 13:31:56   [#12]

do marka z olsztyna

za co Ciebie odsuneli od kierowania szkoła?
AnnaS03-07-2002 14:11:15   [#13]

uważam...

myślę, że nauczyciel powinien przede wszystkim postępować moralnie - bo przecież uczymy i wychowujemy dzieci, mówimy im co należy, a co nie należy robić, jakie zachowania są akceptowane, a jakie nie itp.

jednak znam wielu, którzy mówią jedno, a robią drugie - sami sobie jawnie zaprzeczając, zastanawiam się czy mają tego świadomość czy są już tak "zepsuci", że zatracili zdolność logicznego myślenia. jest to smutne !!!!!

marku piszesz o autorytetach - byłoby ich więcej, gdybyśmy my nauczyciele dawali przykład innym, a tak niestety nie jest. i nie ma co się dziwić, bo co dobrego mogą o nas inni powiedzieć, jeżeli widzą, że jeden drugiemu (mam na myśli nauczycieli) "kładzie kłody pod nogi"?

Krzysztof Wieczór04-07-2002 02:32:37   [#14]

ANNO!

Mylisz się - pijąc do mnie, że "kładę kłody pod nogi" innemu nauczycielowi. Niedozwolone jest, aby na forum, które jest moją własnością ktoś się bez zezwolenia ogłaszał, że zakłada inne forum. Ci ludzie, którzy piszą mają wiedzieć zgodnie z poradnikiem, że albo są podporządkowani, albo WON stąd. Nie jestem zepsuty, ani nie zatraciłem logicznego myślenia. Biznes is Biznes!! I to trzeba wiedzieć bez nauczania przedsiębiorczości w szkołach!
AnnaS04-07-2002 16:16:23   [#15]

Do Jonasza.

Jonaszu, chyba się nie zrozumieliśmy. Ja miałam zupełnie co innego na myśli, pisząc: "kładzie kłody pod nogi" i już na pewno nie chodziło mi o Ciebie, tylko o ogół nauczycieli. Tak więc zupełnie zbiły mnie z tropu Twoje słowa???????????

A może to ja czegoś nie zrozumiałam i podjęłam wypowiedź na zupełnie inny temat??????

Gosia T04-07-2002 16:30:33   [#16]

Anno,

:-))))))))))))))))))))))))))))))))))
AnnaS04-07-2002 16:44:33   [#17]

niezorientowana

Jeżeli kogoś w jakiś sposób uraziłam moją wypowiedzią z 03.07 to przepraszam.

Teraz to już zupełnie nie wiem o co chodzi.

Może ktoś mi wytłumaczy na privat????????

AnnaS04-07-2002 17:54:48   [#18]

To mnie napadł ktoś obcy?!!!!!!!!!!!!!

Ratunku!!!!!!!!! milicja, straż pożarna czy tam inne służby.

Każdy dobry zamek ma swoje duchy. :-))))))))))))))))))))))))))))))

Po prostu tu straszy.

AnnaS04-07-2002 17:56:35   [#19]

a zapomniałam

przecież nie ma jeszcze 12-tej w nocy.
beera04-07-2002 17:58:29   [#20]

:-)

:-)

dobrze wiedzieć ;-)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]